ÇAĞRI MERKEZİ 7/24
05313282702

TÜRKMENİSTAN KARGO

Türkmenistan Kargo göndermek ya da almak istiyorsunuz yurt dışından ama gerek maliyeti gerekse başına bir şey gelmesinden endişeleniyorsunuz. Hava yolu kargo taşımacılık sistemi ile müşterilerin endişelenmesine artık gerek kalmadı. Kargo çok kısa bir sürede sağlam bir şekilde adrese teslim ediliyor.

Türkmenistan’a Kargo Nasıl Gönderiliyor; Kargoları evrak ve koli olarak ikiye ayırıp fiyat verme işlemi yapılıyor. Yani evrak için ağırlık üzerinden fiyat verilirken koli için hacim üzerinden fiyatlandırma yapılıyor. Firma kargoyu aldıktan sonra sevk için hazırlıyor ve ürün adrese teslim için yola çıkıyor. Ülkeye girişten sonra gümrükten geçen kargo sorun çıkmaması halinde adrese teslim edilmek üzere gönderiliyor. Kargo takip numarası ile müşteri her an adım adım kargosunu izleyebiliyor. Numaranın korunması ve kaybedilmemesi kargonun takibi ve bilgilendirme alınması açısından önemlidir.

Türkmenistan Kargo Gümrük Gönderim Kuralları

Gümrükte yurt içine ürün sokulmasında belli kurallar işliyor. Bu kurallara uyulması başınızın ağrımaması için önemlidir. Peki, bu kurallara uymadığınızda ne olur? Ağırlık aşıldığı için ülkenin vergilendirme kurallarına tabi tutulursunuz ve kargo için vergi ödersiniz. Ya da işleme tabi tutulursunuz.

Kurallardan bahsedersek, önemli olan gümrüğün ülke içerisine kaç kg ürünün sokulacağını belirlediği limitleri aşmamaktır. Eğer üst limit ağırlığın üzerine çıkılırsa vergilendirmeye tabi tutulursunuz. Ya da ürünlerin fiyatları sokulabilecek en yüksek fiyattan fazlaysa yine gümrük işlemlerine maruz kalırsınız.

Türkmenistan Ekspres ve Ekonomik Kargo

Yurt dışına kargo gönderiminde en ciddi sorun gidiş süresidir. Bu süreler o kadar uzayabilir ki kargonuzun başına her şey gelebilir. Daha da önemlisi çok kısıtlı ürün gönderimi yapmanıza sebep olur ve sizi zorlar. Ancak hava yolu kargo taşıması bu sorunun üstesinden gelir ve kısa sürede her türlü ürün ulaştırılmasına imkân tanır.

Türkmenistan İthalat ve İhracat Servisleri

Yurt dışına açılmak ithalat ve ihracat yapmak istiyorsanız önünüzde bir engel yoktur. Ulaşım kısa sürer ve istenilen belgeler, sözleşmeler satılan ya da alınan her türlü ürün bu yolla gönderilip ticareti Türk Ticari Kanunlara uygun olarak yapılabilir. Bu sayede daha ekonomik olarak insanlar yurt dışına satış yapabilir ya da ürün alabilirler.

Türkiye'den Ucuz Uçak Kargo