ÇAĞRI MERKEZİ 7/24
05313282702

MAKEDONYA KARGO

Makedonya Kargo gönderme işi oldukça göz korkutan bir süreçtir. Kargom ulaştı mı, nerde, ne zaman gelecek gibi sorunların yanı sıra ne kadar tutar gibi problemlerde meydana gelir. Bunca süreç insanların gözünü korkutmaktadır. Özellikle de yurt dışına kargo gönderimlerinde bu sorunlar daha fazla gün yüzüne çıkar. Artık hava yolu kargo taşıma sistemi sayesinde çok daha hızlı ve ekonomik olarak ulaşım sağlanmaktadır.

Türkiye’den Makedonya’ya Kargo Nasıl Gönderiliyor?

Evrak ve koli olarak kargolar başlıca ikiye ayrılıyor. Evrak kg üzerinden fiyat veriliyor. Bunun yanında koli olması halinde en boy ve yükseklikten yani hacim olarak hesaplanıyor. Ağırlığa göre müşteriye bir fatura çıkarılıyor. Faturada yazan kargo takip numarası ile müşterinin kargosunu an ve an izlemesi sağlanıyor. Bu numara bilgi alımda ve kargo takibinde önemli olduğu için kaybedilmemesi gerekir.

Kargo firmamız tarafından teslim alındıktan sonra sevkiyat için hazırlanıyor. Bazı illerde doğrudan sevkiyat olurken bazıları aktarmalı gidiyor. Daha sonra kargo uçağına yüklenen kargolar yola çıkıyor. Ülkeye girdikten sonra gümrükten geçen kargo sıkıntı yaşamaması halinde adrese teslim için yola çıkıyor.

Makedonya Kargo Gümrük Gönderim Kuralları

Gümrük bir ülkenin içine yasa dışı maddelerin, yakıcı ve yanıcı özelliği olan ürünler gibi malzemelerin girişini kontrol altında tutmak için kurallar koymuştur. Bu tarz malzemeler ülke içerisine sokulamaz. Diğer bir hususta ağırlık konusundadır. Gümrüğün evrak ve koli için belirlediği bir ağırlık vardır. Her ağır koli için vergi işlemi uygulanır. Aynı şekilde ücreti çok yüksek olan ürünler içinde gümrük işlemleri uygulanır.

Makedonya Express ve Ekonomik Kargo

Her türlü malzemeyi kargoyla göndermek artık mümkün hale geldi. Eskiden gönderilen kargolarda ciddi bir sınırlama vardı. Bunun sebebi gönderilen kargonun, bozulması, çürümesi, kokması gibi sorunlarla karşılaşmasından korkulmasıdır. Şimdi yurt dışına bile hava yolu kargosu ile çok kısa sürede her türlü kargo teslim ediliyor.

Makedonya Kargo İthalat Ve İhracat Servisleri

Ülkeler arasında ithalat ve ihracat yapmak isteyenler içinde hava yolu taşımacılığı bir avantaj teşkil eder. Makedonya gibi ülkelere kargo gönderebilir ya da alabilirsiniz. Böylece Türk Ticaret Kanunlarına uyarak ticaret yapabilirsiniz.

Türkiye'den Ucuz Uçak Kargo