ÇAĞRI MERKEZİ 7/24
05313282702

KIBRIS KARGO

Kıbrıs Kargo ile yavru vatana kargo gönderimi yapmak için İstanbul Kargo şirketini arayarak detaylı bilgiler alabilirsiniz. Firmamız Kıbrıs Türk bölümü olarak Lefkoşa ve Rum tarafına da kargoları sorunsuz şekilde ulaştırmaktadır. Hava yolu uçak kargo servisleri ile gönderi yapmak için hemen çağrı merkezini arayınız.

Kıbrıs, Akdeniz’ de yer alan bir ada ülkesidir. Türk bölümü ve Rum bölümü olarak ikiye ayrılmaktadır. Ülkeye ulaşım yalnızca deniz ve hava yolu ile sağlanmaktadır. Ülke ekonomisi tamamen turizme dayalıdır ve iklim olarak Akdeniz iklimi egemendir. Ülke’ de yaşayan insanların veya ülke dışında yaşayan insanların kargo işlemleri tamamen hava yolu taşıtları ile sağlanmaktadır. Bunun bir çok nedeni vardır. Bu nedenlerin başında deniz taşımacılığının çok yavaş olması veya taşımacılıkta tek başına yetersiz kalmasıdır.

Türkiye’den Kıbrıs’a Kargo Taşıma Sistemi

Kıbrıs, iç işlerinde serbest ancak dış işlerinde Türkiye’ ye bağlıdır. Bu nedenle Türkiye dışına herhangi bir kargo gönderimi sınırlı olmaktadır. Ülkeden Türkiye ‘ ye gönderilecek kargolar herhangi bir denetime takılmamaktadır.

Ancak başka bir ülkeye kargo taşınması durumunda kargolar Türkiye’ de bir merkezde toplanıp, buradan gönderimi yapılmaktadır. Kıbrıs’ ta bulunan hava limanı sayesinde tüm kargo işlemlerinin hava yolu ile gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Kıbrıs Hava Yolu Kargo Taşımacılığının Avantajları

Kıbrıs’ın yüz ölçümünün küçük olmasının ve buna bağlı tarım sektörünün gelişmemiş olması tarım ürünlerinde olan ihtiyacın artmasına neden olmaktadır. Bu ihtiyacın karşılanması için yurt dışından birçok tarım ürünü ithal edilmektedir.

Tarım ürünlerinin taşınması sırasında kalite kaybı yaşanacağından bu taşımanın kısa sürede gerçekleşmesi gerekir. Bunun sağlanabilmesi için ise bu taşımacılığın hava yolu ile yapılması gerekmektedir. Bu sayede tarım ürünlerinin bozulmadan ülkeye ulaşması sağlanacak ve ihracat ve ithalatçıların avantaj kazanmasına neden olacaktır.

Kıbrıs Kargo İle Tüm Gönderiler Güven Altında

Uçak Kargo ile Kıbrıs’a taşınacak olan tüm kargoların sorumluluğu söz konusu firmalara ait olmaktadır. Bu amaçla firmalar tarafından bir sözleşme imzalanır. Olası mağduriyetlerde bu sözleşme işe müşterilerin mağduriyetleri, firmalar tarafından giderilir. Bunun dışında hava taşımacılığında kaza ve kayıp riskinin daha düşük olması sistemin güvenilirliğini arttırmaktadır.

En Uygun Kıbrıs Kargo Taşıma Fiyatları

Kıbrıs kargo taşımacılığı mesafeye bağlı olarak değişmekle beraber Dünya’nın tüm bölgelerine ortalama olarak 1 ile 3 gün arasında değişmektedir. Kurumsal kargolarda bu süre olmakla beraber, bireysel işlemlerde bu süre biraz daha uzamaktadır. Bu sürelere etkili en önemli faktör, hava muhalefetidir.

 

Türkiye'den Ucuz Uçak Kargo