ÇAĞRI MERKEZİ 7/24
05313282702

IRAK KARGO

Irak Kargo ile ülkemizden ilgili ülkeye kargo gönderimi yapmak için çağrı merkezi ile iletişim kurarak, sektörün en deneyimli ekibi ile görüşebilirsiniz. Irak ülkemizin doğu komşularından birisidir. Sizlere sunduğumuz tüm taşıma servislerinden dilediğiniz an itibariyle yararlanmanız mümkündür.

İlgili ülkeye kargo taşımacılığı, uluslararası ticaretin de gelişmesi ile daha da önem kazanmıştır. Gerek siyasi anlaşmalar, gerekse de ülkelerin ekonomik çıkarları doğrultusunda yapılan anlaşmalar bunu destekler niteliktedir. Globalleşen Dünya’ da artık ülke sınırları önem arz etmemektedir. Taşımacılık sistemlerinin gelişmesi ülkelerin birbirlerine olan mesafelerin önemini azaltmaktadır. Bu sayede birbirlerine olan mesafeleri fazla olan ülkeler bile hızlı bir şekilde ticaret yapabilmektedir.

Türkiye’den Irak’a Kargo Taşımacılığı

Irak’a Kargo taşımacılığının gelişimi, endüstri ve teknolojinin gelişmesine paralel olarak artış göstermektedir. Daha önceden kara taşıtları, deniz taşıtları ve raylı sistemler aracılığı ile gerçekleştirilen kargo taşımacılığı günümüzde hava yolu taşımacılığı ile gerçekleştirilmektedir. Hava yolu taşımacılığı Dünya üzerinde gerçekleştirilen kargo taşımacılığının büyük bir bölümünü hava taşımacılığı oluşturmaktadır. Bu amaçla kargo taşımacılığı için hava yolu firmaları ile birlikte büyük kargo firmaları hizmet vermektedir.

Hava Yolu Kargolarının Avantajları

Irak Uçak Kargo sistemlerinin birçok avantajları vardır. Kargo taşımacılığını genel olarak ticari faaliyetler oluşturur. Ticari işlerde yapılan kargo taşımacılığı ise mutlaka hızlı ve güvenilir bir şekilde yapılmalıdır. Bunun sağlanması için ise mutlak suretle bir hava taşıtına gerek duyulmaktadır. Bu sayede hızlı gerçekleşen taşımacılı ile ticaret yapan kişiler daha fazla gelir elde etmiş olarak ekstra olarak avantaj sağlamaktadır.

Kargo Taşımacılığının İthalat Ve İhracattaki Önemi

Uluslararası yapılan ithalat ve ihracat işlemlerinde hava yolu taşımacılığı olukça önemlidir. Özellikle yaş sebze ve meyve alım satım işlerinde hızlı olunması gerekir. Bunun nedeni yaş meye ve sebzelerin dayanım sürelerinin kısa olmasından ileri gelmektedir. Yaş meyve ve sebzelerin bozulmaması için hava yolu taşımacılığı ile gerçekleştirilmesi gerekir. Aksi halde bu mamullerin bozulması ithalat  ve ihracatın gerçekleşmemesine neden olmaktadır.

Hava Yolu Kargoların Hız Ve Güvenilirliği

Irak hava yolu taşımacılığı ile gerçekleştirilen uçak kargo işlemlerinde transfer süresi çok kısadır. Bu süre bir günden bile kısa olması diğer taşıma işlerine göre oldukça avantaj sağlamaktadır. Güvenilirlik açısından da en önemli sistem arasında yer almaktadır. Yapılan araştırmalar ve gözlemler dahilinde hava yolu ile taşımacılığın diğer taşıma yöntemlerine oranla kaza riskinin daha az olduğu tespit edilmiştir.

Türkiye'den Ucuz Uçak Kargo