ÇAĞRI MERKEZİ 7/24
05313282702

ENDONEZYA KARGO

Endonezya Kargo ile ilgili ülkeye yanıcı, yakıcı, patlayıcı ve Türk Ticaret Kanunu yasalarına aykırı olmayan tüm kargoları adresten adrese büyük bir özveri ve resmiyet çerçevesi altında hızlı bir şekilde ulaştırmaktayız.

Endonezya, Okyanusya Kıt’ asında yer almakta ve kara ile bağlantısı bulunmamaktadır. Başkenti Jakarta olup ekvator iklimine sahiptir. Ülke ekonomisini tarım ürünleri özellikle de, pirinç oluşturmaktadır. Bu ürünlerin ülke ihtiyacından fazla olması bu ürünlerin ihraç edilme ihtiyacı doğurur. Bu ihracat genellikle ülke dışlarına veya Amerika ve Avrupa ülkelerine yapılmaktadır. Bu sebepten ötürü bu taşımacılığın hava yolu taşıtları ile gerçekleşmesini desteklemektedir.

Endonezya’ya Kargo Taşımacılığı Sistemi

Endonezya, bulunduğu konum itibari ile yalnızca deniz ve hava yolu ile ulaşılmasını sağlamaktadır. Ülkeden taşınacak olan kargolar, ülke genelinden toplanarak tek bir merkezde toplanır. Bu merkez aracılığı ile kargoların istenilen adreslere ulaşması sağlanır. Ülkeye taşınacak olan ürünler içinde bu durum aynı olmaktadır. Tüm ülkeden gelen kargolar ülkede tek bir merkezde toplanarak dağıtımı buradan sağlanır.

Endonezya Hava Yolu Taşımacılığının Sağladığı Yararlar

Hava taşıtları ile gerçekleştirilecek olan kargo işlemleri, diğer taşıma sistemlerine göre daha avantalı olmaktadır. Kargo taşımacılığını hava taşıtları ile gerçekleştirecek olan firmalar, söz konusu taşımacılığı çok kısa sürede gerçekleştirmektedir. Bu sürenin çok kısa olması sistemin en büyük avantajıdır. Ayrıca bu sürenin kısa olması taşınacak olan ürünlerin bozulmasını engelleyerek kargo sahiplerine avantaj sağlamaktadır. Bunların dışında ülkeye olan taşımacılık işlemlerinde deniz taşımacılığı hava taşıtlarına tek rakiptir ancak güvenilirlik açısından daha avantajlıdır.

Endonezya Hava Yolu Taşımacılığının Önemi

Uçak kargo taşımacılığının en önemli olduğu alanların başında ithalat veya ihracatlar gelmektedir. Uluslararasında gerçekleştirilen bu satış işlemleri uzman kişiler tarafından kontrol edilmektedir. Taşınacak olan ürünlerin, taşıma süresinin uzun olması durumunda kalite kaybına uğraması ürünün fiyatının da düşmesine neden olur. Bu durum ihracat ve ithalatın iptal olması sonuçlarını dahi doğurmaktadır. Bu nedenle kargo taşımacılığında hava taşımacılığının önemi büyüktür.

Endonezya Hava Araçlarının Güvenilirliği

Endonezya’ya hava yolu uçak kargo taşıma firmaları olası risklere karşı müşterilerin mağdur olmamaları için güvenlik bazlı sözleşmeler hazırlamaktadır. Bunun dışında hava taşıtlarında gerçekleşen kaza sayılarının az olması ve risklerin az olması, hava taşımacılığının güvenilirliğini kanıtlamaktadır. Ayrıca taşımacılık süresinin de kısa olması ürünlerdeki bozulma riskini azaltmaktadır.

Türkiye'den Ucuz Uçak Kargo